Алмазне свердління

Установка рекуператора в квартирі і приватному будинку

Поради по монтажу рекуператора: вибір місця, особливості монтажу, підключення до електромережі.

ВИБІР МІСЦЯ

Вентиляція необхідна в тих кімнатах, де люди проводять максимальну кількість часу: спальня, вітальня, дитяча, кухня. Виробник рекомендує встановлювати один рекуператор на площу 20-25 м². Найкраще місце для установки рекуператора – збоку від вікна (розмір панелі: 24х24х6 см.) – на висоті, приблизно, 30 см від стелі. Наявність пульта дистанційного керування дозволяє монтувати рекуператор вище людського зросту.

Необхідно дотримуватися загальних правил, які застосовуються для будь-якого вентиляційного обладнання, наприклад:

 • повітрозабірники припливних систем вентиляції слід розміщувати на відстані не менше 1 м від рівня стійкого снігового покриву;
 • для сервісного обслуговування, бажано, щоб установка системи вентиляції, а також вентилі зовнішніх блоків кондиціонерів, були в межах досяжності. В іншому випадку, доведеться для проведення регламентних робіт викликати і сервісного інженера і альпініста, що необгрунтовано дорого.

Рекомендації по вибору місця для монтажу рекуператора:

 • Ось вентиляційного каналу рекуператора розташовується на відстані ~ 300 мм. від стелі (рис. 1).
 • Для запобігання матеріального збитку на вулиці, прилад слід встановлювати:
  • від шкоди з боку третіх осіб – на висоті не менше 2,3 метрів від рівня землі;
  • від дощу або снігу – на висоті> 30 см. Від рівня землі.
 • Мінімальна відстань між приладами – 1м.
 • Максимальна відстань між парою приладів при синхронізації – 10м.
 • Для спрощення монтажу та подальшого обслуговування, рекуператор встановлюється на зовнішню стіну в безпосередній близькості від вікна. (Рис. 30, 34).
 • Для зниження впливу вітрового тиску не рекомендується встановлювати рекуператор у внутрішніх кутах будівлі.

ДЛЯ РОЗМІТКИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ МОНТАЖНИЙ ШАБЛОН

МОНТАЖ

Щоб зробити вентиляцію, на другому етапі в стіні за допомогою алмазного інструменту необхідно пробурити наскрізний канал з ухилом 2 градуси в сторону вулиці:

При проведенні робіт по алмазному бурінню використовується спеціальне обладнання з гідрос’емним кільцем і професійним будівельним пилососом. Проте, в деяких випадках присутні незначні ризики для чистової обробки:

компактний корпус рекуператора не закриває отвір діаметром 1,5-2 см., На оштукатурених або пофарбованих стінах, необхідне для кріплення установки алмазного буріння. Згодом його можна декорувати, закрити метеостанцією або використовувати для зберігання пульта дистанційного керування рекуператора;

можливо локальне пошкодження стін в місцях кріплення установки алмазного буріння, якщо монтажні роботи виконуються в приміщеннях з обробкою, виконаною листами гіпсокартону, в тому числі по металевому профілю;

можливе забруднення стін, підлоги, якщо обробка не забезпечує щільного прилягання гідрос’емного кільця до стіни (шви цегляної кладки, плитка і т.п.);

можливе руйнування накладних елементів фасаду, керамічної плитки, плиток оздоблення фасаду в місцях буріння.

Важливо! Попереджайте про можливі приховані комунікації. Відповідальність за руйнування прихованих комунікацій (електропроводка, труби водопостачання та опалення, траси для кондиціонера і т.п.) несе Замовник. При монтажі рекуператора НЕ буде пилу, бруду і сміття. Робота галаслива і виконується з урахуванням вимог “Закону про тишу”.

ПІДКЛЮЧЕННЯ

За допомогою монтажного шаблону і кріпильних елементів, що входять в комплект поставки, пристрій фіксується в приміщенні на стіні і підключається до прихованої електропроводки або до звичайної розетки з напругою 220В.

 • Внутрішній блок вирівнюється за рівнем і кріпиться на 4 самореза за допомогою дюбелів.
 • З боку вулиці канал закривається захищає від опадів, великої пилу і комах кришкою або козирком.
 • Фіксуємо декоративну кришку на корпусі рекуператора – все готово!